Láska z celuloidu

Original title : Et j’aime à la fureur
Director : André Bonzel
Producer Slovakia: Juraj Krasnohorsky
Producers France: André Bonzel, Laetitia Gonzales
Co-producers: Les Films du Poisson [FR]
Length : 90 minutes
Genre : Fiction comedy edited from footage shot by anonymous filmmakers
Format : 2k, DCP, color and black&white
Status : In production
Estimated release : 2020

Project was supported by Eurimages
eurimages_image-750x400
With the support of the Creative Europe Programme - MEDIA of the European Union
Print

With financial support from
AVF_Small_Logo

CNC_logo

 
 
 
 
 
 
 
 

In partnership with
SFU_logo

 
 
 
 

 

Et j’aime à la fureur (Láska z celuloidu)

Film Andrého Bonzela

Film_Andre_Poster

Láska z celuloidu je dlhometrážny hraný film vyskladaný z historických filmov neznámych filmárov, ktoré francúzsky režisér André Bonzel, ocenený v Cannes za film Man Bites Dog, zozbieral v priebehu mnohých rokov.
Je to s humorom vyrozprávaná imaginárna biografia excentrického vynálezcu a priemyselníka Fernanda-Maurica Expedita a jeho potomkov, ktorých nakazil vášňou pre film. Na pozadí dejín 20. storočia od divokých dvadsiatych až po osemdesiate roky, sa postupne vynára ucelený príbeh rodiny s vlastnými výhrami a prehrami, radosťami ale aj banálnymi závisťami, hádkami o dedičstvo a neverami.
Film je realizovaný v Slovensko-Francúzskej koprodukcii s účasťou Slovenského Filmového Ústavu a s finančnou podporou Audiovizuálneho Fondu na vývoj.

J'aime a la fureur_Still

Láska z celuloidu (Et j’aime à la fureur) je v štádiu vývoja/financovania. Projekt bol dvakrát podporený na vývoj dotáciou z AVF a technicky sa na ňom podieľa Slovenský filmový ústav, kde sa digitalizujú, čistia a archivujú historické filmy použité v strihu. Projekt bol vybraný do súťaže Eurimages Project Lab Award v Karlových Varoch v júni 2016. Producent Juraj Krasnohorsky bol vybraný na EAVE 2017, kde sa bude projekt ďalej vyvíjať.