Hurikán (krátky film)

Original title: Hurikán
Year of production: 2023
Format: short animated film
Running time: 10'
Director: Jan Saska
Producers Czech Republic: Kamila Dohnalová, Martin Vandas
Producer Slovakia: Juraj Krasnohorsky
Producer France: Ivan Zuber
Production company: Last Films [CZ]
Co-producers: MAUR Film [CZ], Artichoke [SK], Laidak Films [FR], Aeon Productions [BA]
Post-production: Peter Košťál / ekran [SK]
3D Animation: Adam Sadloň [SK]
Financially supported by Czech Fim Fund, AVF Slovak Audiovisual Fund, CNC, Prague Film Fund, Région Nouvelle-Aquitaine, Pôle Image Magelis.

Development and Production of the film was financially supported by the Slovak Audiovisual Fund
AVF_Small_Logo

Hurikán

Animovaný krátky film Jana Sasky, nominovaného na študentského Oscara a účastníka festivalov Cannes a Annecy s predchádzajúcim filmom “Happy End”. Nová krátky animovaný film “Hurikán” je vyránaný v koprodukcii Last Films (CZ), MAUR Film (CZ), Artichoke (CZ) a Laidak Films (FR).

HURIKAN_Still_01

Hurikán nadväzuje a ďalej rozvíja špecifickú autorskú poetiku režiséra Jana Sasku, s ktorou pracoval vo svojom medzinárodne úspešnom filme HAPPY END.

Sakra! V Hurikánovom obľúbenom stánku došlo pivo. Barmanka Bára je zúfalá. Hurikán, ktorý na ňu tajne myslí, jej chce pomôcť. Namiesto toho ale roztrieska lahváče, ktoré mala Bára pripravené ako rezervu. Hurikán berie prázdny sud a vydá sa na cestu pre nový do jednej z najdivokejších častí Prahy – do Koněvovej ulice.
Veľkoobchod s pivom má ale zatvorené, prázdny sud mu ukradne bezdomovec a po naháňačke s políciou Hurikána v bare zmláti nakoksovaný kulturista. Napriek tomu sa mu podarí sud získať. Teraz už ho stačí len dotiahnuť späť k Báre. Lenže po tom všetkom má Hurikán strašný smäd …