Superbia (krátky film)

Original title: Superbia
Year of production: 2016
Format: short animated film
Running time: 15'43''
Director: Luca Tóth
Producer Hungary: Péter Benjamin Lukács
Producer Czech rep.: Martin Vandas
Producer Slovakia: Juraj Krasnohorsky
Production companies: Fakt Visual Lab [HU], Maur Film [CZ], Artichoke [SK]

Download Digital Press Kit

Festival promotion supported by the Slovak Audiovisual Fund
AVF_Small_Logo

Superbia on facebook →

Superbia

Krátky animovaný film Superbia mladej talentovanej maďarskej režisérky Lucy Tóth premiéroval v súťaži Semaine de la Critique (Medzinárodný týždeň kritikov) v Cannes v máji 2016.
Official poster Superbia

Official poster

Domorodí obyvatelia surrealistickej krajiny Superbia, v ktorej muži a ženy žijú v oddelených spoločnostiach, čelia nezastaviteľným spoločenským zmenám po tom, čo sa prvý krát v dejinách objavil zmiešaný pár.
Film mladej talentovanej maďarskej režisérky Luci Tóth bol zrealizovaný v maďarsko-slovensko-českej koprodukcii a premiérovo uvedený v súťaži Semaine de la Critique v Cannes v máji 2016, kde bol zároveň jediným zástupcom Slovenska v súťažiach festivalu Cannes. Film sa od svojej premiéry zúčastnil množstva festivalov ako Palm Springs, Sarajevo, Encounters Bristol, Molodist a iné. Získal ocenenia na AFI Fest v LA a ocenenie za najväčší talent maďarskej animácie – cenu George Pal na festivale Primanima v Budapešti.
Film Superbia bol zaradený do putovnej prehliadky ASFK Projekt 100 – 2016. V kinách na Slovensku mal premiéru 20.10.2016 ako predfilm víťaza Berlinale “Oheň na mori”.
Predaj filmu zabezpečuje New Europe Film Sales

Prečítajte si tlačovú správu.