Tigre v meste (hraný film)

Original title: Tigre v meste
Year of production: 2012
Format: a feature fiction film
Running time: 90'
Director: Juraj Krasnohorsky
Screenwriters: Juraj Krasnohorsky & Lucia Siposova
DoP: Andre Bonzel
Producers: Juraj Krasnohorsky, Henrieta Cvangova
Download Press Kit in English, French, Slovak

This project was realized with the financial support from the Slovak Audiovisual Fund
logo AVF color EN

View film on imdb
Visit the film's facebook profile
Shop for the Tigers DVD

Tigre v meste

Pozerajte na vimeo ON DEMAND

Hraný film Juraja Krasnohorského, 85 minút, v hlavných úlohách s Kristínou Tóthovou, Milanom Ondríkom, Lubom Bukovým, Ivicou Slávikovou, Dianou Mórovou, Richardom Stankem, Robom Rothom a Karolom Dobrým.

“Túžba po stretnutí spriaznenej duše je zakódovaná v každom z nás a z tohto hľadiska sú Tigre v meste, s trojicou ústredných hrdinov tridsiatnikov, príbehom o nachádzaní predovšetkým seba samého – príbehom o ľudskom dozrievaní. Ustavičné balansovanie na hrane vážneho a smiešneho, krutého a nežného, nečakané zvraty a originálne pointy, prvky nielen thrilleru, ale aj crazy comedy, humor a poézia, ironické aj sebaironické šľahy a výšľahy – navzdory zdanlivo nazáväznej zábavnosti Tigre v meste prichádzajú s výsostne súčasným obrazom dneška, vnímaného aj snímaného v presných historicko-geograficko-politicko-spoločenských súvislostiach a cez prizmu intýmnych medziľudských vzťahov. Tieto súvislosti a vzťahy však film nepodáva ani polopatisticky, ani srdcervúco, ani gýčovite sladko, ani pochmúrne naturalisticky, ani dokumentárne objektivisticky, ani kriticko-realisticky, lež nadľahčene bez zľahčovania a prenesene bez nadnesenia.”

Michaela Jurovská – kritička umenia

Tigers in the City Poster
 

Synopsa:

Priatelia Jazvec, Holub a Hyena travia voľný čas pri pive a spoločných rozhovoroch v bare U nosorožca. Jazvec – slobodný prokurátor pred tridsiatkou, tajne zamilovaný do redaktorky rozhlasovej relácie zameranej na ruskú literatúru, sa jedného dňa rozhodne veci zmeniť a zabojovať o svoje šťastie. Zapletie sa tak do udalostí, ktoré zmenia nielen jeho život, ale aj životy jeho priateľov.
Svieža letná komédia s hviezdnym obsadením ukazuje Bratislavu v pestrých farbách a s pozitívnou iróniou. V netradičnej úlohe si mladá herečka Kristína Tóthová zahrala dušu prokurátora Rudolfa Jazveca, ktorý si vo filme hľadá svoju spriaznenú dušu. Popri známych hereckých menách ako sú Diana Mórová, Milan Ondrík, Robo Roth, či charizmatický český herec Karel Dobrý, si divákov získala aj Ivica Sláviková (Jusková) vo svojej prvej filmovej roly.

 
 
 

 

BUY TIGERS IN THE CITY DVD and T-SHIRTS


 
 

You can order the DVD of the film with CD soundtrack or T-shirts by writing us at artichoke@artichoke.sk. The price of the DVD is 10 Euros and the price of the T-shirts is 15 Euros + shipment. Please write us for more details and personalization of your order.

The DVD contains additional material such as Juraj Krasnohorsky’s short film X=X+1, Making of Tigers, Photos and a 18 pages booklet filled with stuff that will change your life. A separate CD contains the whole original soundtrack by Michal Novinski as well as tracks by artists such as dEUS or Zona A. The DVD was awarded the Slovak national film prize IGRIC for best DVD.

The t-shirts are hand-printed on quality American Apparel t-shirts in a limited edition of 50. There are only a few left, so please write us to inquire about available sizes.